ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИБатькам першокласників
 Версія для друку

1.jpgДля батьків великою подією є вступ дитини до школи. Купується шкільна форма, зошити, портфелі. Але не всі приділяють увагу забезпеченню безпеки першокласника.

Безпосередньо перед початком занять і в перші місяці навчання необхідно дати дитині кілька уроків, щоб прищепити безпечні правила поведінки без батьків.

Зрозуміло, що  найважливіше – дорога до школи. Дитина повинна заздалегідь знати, де розташована школа, як до неї доїхати або дійти і як повернутися додому. Можливо провести кілька навчальних походів з коментарями всіх можливих небезпек (незнайомі тварини, люки, будівельні майданчики тощо).  Спочатку покажіть першокласнику дорогу самі, а потім хай спробує пройти шкільним маршрутом. Особливу увагу приділіть переходу дороги, поведінці на зупинках та в транспорті.

Спочатку ви будете намагатися зустріти дитину самі, але згодом  першокласник повинен зробити це самостійно. Він повинен знати, що не можна розмовляти з незнайомими людьми,  не можна заходити в незнайомі місця. На всяк випадок у дитини має бути мобільний телефон, по якому школяр може повідомити про виникнення нестандартної ситуації, але він повинен вміти правильно ним  користуватися.

Також ваш малюк повинен уміти самостійно відкривати та закривати вхідні двері.

І ще один момент. Яка дитина не мріє залишитися наодинці вдома? Займатися чим завгодно! Телебачення! Комп’ютер! Мікрохвильова! Газ! Дитина повинна отримати чіткі вказівки щодо використання побутових приладів, аби самостійне користування ними не призвело до сумних наслідків.

 

2.jpgШановні батьки!

Приділяйте більше уваги безпеці вашого першокласника, це буде корисним як для дитини, так і для вас.

Хай всі негаразди минають вашу оселю!

    Твіт