ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИБоротьба з осінньою втомою
 Версія для друку

1v.jpgДавно помічено, що навіть здорові люди восени почувають себе не дуже добре. А все через те, що організм починає сезонну перебудову. Він реагує на  зменшення тривалості світлового дня та готується до настання холодів. І ми усвідомлюємо: щось відбувається «не так» – відчуття недосипання зранку, млявість, розбитість і зниження працездатності протягом дня. Здається, що енергетичні запаси в організмі вичерпуються, поступившись місцем безкінечній втомі, апатії і пригніченому настрою.

Крім того, на самопочуття впливають такі фактори:

- недосипання;

- некомфортний режим життя і праці;

- стреси;

- постійне перебування в стані, коли людина щось переживає і весь час обмірковує.

Якщо не вживати заходів, може розвинутися синдром хронічної втоми, що загрожує виснаженням організму.

Про недуги сигналізують: легкий застудний стан, хворобливе горло, припухлі лімфатичні вузли, незрозуміла м’язова слабкість і болі в суглобах, головні болі, забудькуватість, надмірна дратівливість і розлад сну.

Лікарі вважають, що джерело наших бід – неправильний режим праці і відпочинку. Ми проводимо багато часу за роботою, в громадському транспорті, а потім влаштовуємося зручніше на дивані перед телевізором.

Більшість людей, що скаржаться на надмірну стомлюваність, кілька років не бували у відпустці, мають інтенсивну роботу і просто доводять себе до знемоги. Реально оцінюйте можливості свого організму, не забувайте про відпочинок і не перевантажуйтеся на роботі.

Доведено, що люди, які приділяють увагу фізичним навантаженням, мають міцніші вегетативну і нервову системи. Так що більше рухайтеся, частіше бувайте на вулиці. А у вихідні намагайтеся хоча б на дві години виїхати за місто і просто пройтися по лісу.

Найпопулярніший спосіб прогнати тугу – це поїсти. Причому чогось смачненького. Від процесу їжі в організмі виробляються гормони задоволення, як у випадках, коли ми переживаємо радісні емоції.

Декілька  варіантів перекусити з користю

Наша енергія безпосередньо пов'язана з їжею, яку ми вживаємо. Продукти, які ми обираємо для того, щоб перекусити протягом дня, можуть або підвищувати нашу життєву енергію, або знижувати її.

2v.jpgЯблука

Загальновідомо, що яблука корисні для здоров'я. Вони містять багато вітамінів та мінералів, а також є джерелом флавоноїдів та поліфенолів, які є потужними антиоксидантами. Намагайтесь їсти яблука кожного ранку та додавати до фруктових коктейлів.

 

3v.jpgБанани

Банани - одне з найкращих джерел калію, який допомагає підтримувати нормальний тиск та серцеву діяльність організму.

Банани вкриті кожурою, тому їх дуже зручно брати з собою, щоб перекусити під час перерви та підняти рівень своєї енергії.

4v.jpgЧервоний перець

Солодкий перець насичений антиоксидантними вітамінами А та С, які необхідні для краси вашої шкіри. Червоний перець, наприклад, містить лікопен, який слугує для профілактики раку.

Якщо вам захочеться смачно перекусити, то червоний перець чудово підійде, особливо з якимось соусом.

 

5v.jpgНатуральний темний шоколад

Якщо ви полюбляєте солодке, то натуральний темний шоколад задовольнить цей потяг. Крім того, він корисніший за десерти, що містять рафінований крохмаль, який руйнує вітаміни, необхідні для отримання енергії.

Рекомендується їсти не молочний, а саме натуральний темний шоколад, оскільки він містить найбільшу кількість потужних антиоксидантів. Але до складу шоколаду входить цукор, тому не слід ним зловживати.

6v.jpgМорква

Морква містить велику кількість клітковини, тому вона є гарним варіантом втамувати голод, не забувши про правильне харчування.

Вона містить вітамін А у вигляді бета-каротину, який корисний для зору. Крім того, морква, як овоч, чудово поєднується з більшістю інших продуктів та підходить для перекусу протягом дня.

7v.jpgЛимонна вода

Не дивлячись на те, що це виглядає досить просто, але вода з лимон  ом (холодна або гаряча) - відомий спосіб забезпечення енергією. Зневоднення також є однією з основних причин стомленості, тому пийте часто малими ковтками.

Лимон дає додатковий заряд вітамінів та ферментів, тому з впевненістю можете почати свій день зі склянки води з лимоном.

8v.jpgВівсяна каша

Овес є одним з найбільш здорових вуглеводів. Спробуйте їсти вівсяну кашу зранку, а через 25 хвилин можна з'їсти фрукт або зелений коктейль. Для більшої користі та аромату можна посипати кашу корицею.

 

 

9v.jpgКавун

Кавун чудово підходить для перекуса, особливо влітку. Він містить лікопен, який, як ми вже зауважували, пов'язаний з профілактикою раку.

Для найбільшої користі рекомендується їсти кавун на голодний шлунок. Він швидко перетравлюється, тому повинен успішно пройти шлунок, щоб не забродити під час повільного перетравлювання решти їжі.

 10v.jpgОгірки

 Огірки загальновідомі, як овочі, багаті мінеральним кремнієм. Це смачний, зволожуючий та поживний перекус, приємний як сам по собі, так і з хумусом. Спробуйте зро  бити салат з огірків з натуральним яблучним оцтом.

11v.jpgКвашена капуста

Квашена капуста багата пробіотиками, які, крім очевидної користі, сприяють утворенню вітаміна В, який наповнить вас енергією на цілий день.

    Твіт