ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИДомедична допомога при перегріванні
 Версія для друку

1d.jpgЛіто – найулюбленіша пора, яку завжди з нетерпінням ми чекаємо. Адже це найдовший період відпочинку, нових пригод, подорожей, знайомств.

Довгоочікуване літо дарує можливість поніжитися на пляжі, піти в похід, позагоряти на дачі. І все буде добре, якщо ви пам’ятатимете про небезпеку перегрівання, теплового та сонячного удару.

Перегрівання організму при високій температурі може призвести до порушення терморегуляції організму і виникнення теплового удару. У потерпілого з'являються в'ялість, головний біль, спрага, слабкість, пульс 120—140 ударів за хвилину, підвищується температура тіла до 40— 41 °С, червоніє шкіра, можливі втрата свідомості і смерть.

Тривале перебування під сонячним опроміненням у спеку може призвести до сонячного удару. При цьому з'являється сильний головний біль, слабкість, сонливість, порушення дихання та серцевої діяльності, нудота, блювота, втрата свідомості.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області нагадує правила безпечного перебування на сонці влітку:

Перші ознаки теплового і сонячного удару

4d.jpgРізка втома, слабкість, головний біль, запаморочення, біль в ногах, спині, нудота, блювота, шум у вухах, потьмарення в очах, посилене дихання, іноді кровотеча з носа, а можливо, і втрата свідомості. Температура тіла підвищується до +40°С. Якщо в цей час не надати нагальної допомоги, людина може загинути у найближчі години від зупинки дихання і порушення кровообігу. Щоб цього не сталося, необхідно:

5d.jpgПам’ятайте, що перегріванню, сонячному та

тепловому ударам легше запобігти, ніж їх лікувати.

    Твіт