ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИОбережно, алергія на холод!
 Версія для друку

1a.jpgАлергія на холод - це прояви різних алергічних реакцій, які виникають під впливом низьких температур. Симптоми алергії на холод можуть розвиватися на вулиці в холодну пору року, у разі контакту з холодною водою (миття посуду, купання у водоймі), при вживанні холодної їжі і напоїв і при холодному сильному вітрі. Страждає на це захворювання велика кількість людей, найчастіше жінки (у 70% випадків). З`ясовано навіть критичний вік перших проявів цієї підступної хвороби − 25-30 років. Офіційна медицина зовсім недавно визнала існування такого захворювання, як алергія на холод.

Алергія на холод: причини. Найчастіше причиною є порушення імунного захисту людини. У деяких випадках навіть такі хронічні захворювання як гайморит, захворювання шлунково-кишкового тракту; захворювання жовчовивідних шляхів; захворювання печінки або підшлункової залози; інтоксикації; стреси, навіть карієс можуть стати каталізатором розвитку алергії на холод.

2a.jpgАлергія на холод: симптоми. Ознаки і симптоми алергічної реакції на низькі температури можуть бути різні. Найчастіше зустрічається звичайна форма алергії, яка проявляється протягом декількох хвилин з моменту дії низької температури і виражається в появі висипу на ділянках, які безпосередньо контактували з холодом: на руках і на обличчі. Алергічні висипання білуваті або рожеві на колір і сильно сверблять. Зазвичай ці прояви проходять вже через кілька годин. Іноді до зовнішніх проявів алергії на холод приєднується нежить або псевдоалергійний риніт, гіпотонія (знижений артеріальний тиск), холодова мігрень, рідше утруднене дихання та кропив’янка. Також внаслідок порушеного живлення ділянок шкіри, які були піддані впливу холоду, можливий розвиток холодового дерматиту.

3a.jpgНайбільш інформативним методом діагностики наявності у людини алергії на холод є тест зі шматочком льоду, під час проведення якого невеликий шматочок льоду прикладається до шкіри на 15-20 хвилин. Якщо після цього на шкірних покривах спостерігається свербіж, почервоніння або/та пухирі, тест вважається позитивним. Слід знати, що у разі наявності спадкової холодової алергії, даний тест також дає позитивний результат, проте характерні прояви виникають лише через кілька годин.

Алергія на холод: лікування. На жаль ефективне специфічне лікування алергії на холод на сьогоднішній день відсутнє. Всі існуючі лікарські препарати знімають виключно симптоматику, а саме захворювання вилікувати не здатні. У переважної більшості, за призначенням лікаря використовують антигістамінні препарати. Пам’ятайте, що найчастіше алергія на холод це не самостійна хвороба, а є симптомом якої-небудь іншої серйозної патології, тому слід ретельно обстежитися у лікаря.

4a.jpgПрофілактичні заходи:

Будьте незалежними від примх природи.

Бережіть своє здоров’я та життя.

    Твіт