ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИОсіннє прибирання
 Версія для друку

l1.jpgОсь і минуло швидкоплинне  літо… Прийшла осінь. Дерева починають скидати своє ошатне вбрання. Дбайливі господарі прибирають обійстя та городи від опалого листя, сухого бадилля та трави. Та далеко не  всі знають, що спалювати усе це категорично не можна. 

Будучи на деревах,  листя, мов губка, вбирає в себе всі шкідливі викиди, що є у повітрі. Особливо це стосується великих міст, де є величезна кількість заводів та машин.

Згораючи, рослинні залишки або тверді побутові відходи погіршують  стан атмосферного повітря. Під час горіння вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали та одну  з найотрутніших для організму речовин – діоксин. Із тліючого листя і бадилля виділяється бензопірен, що здатен викликати у людей ракові захворювання. Спалюючи суху рослинність, ви погіршуєте своє здоров’я та довкілля.  

На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно скроплюємо від колорадського жука. Додаткова проблема полягає в тому, що з травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажімо, поліетиленового пакета, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною кашлю.

При горінні гуми, окрім згаданого, утворюється канцерогенна сажа, викликаючи респіраторні захворювання. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто хворіє бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом.

Спалювання на природних ділянках призводить до знищення насіння і коріння рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, а іноді, також і верхні частини їхнього коріння. При спалюванні трави на присадибних ділянках й на покосах виникає загроза перекидання вогню на інші ділянки. Таким чином, утворюються передумови для виникнення лісових пожеж і загроза загорянь житлових будинків

Добре відомі випадки, коли загоряння трав'яного настилу переростають в масштабні торф'яні пожежі. 

Та, незважаючи на всі заклики та попередження громадяни нехтують вимогою не спалювати суху рослинність.

Ми вкотре  доводимо до відому кожного жителя про те, що спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття ЗАБОРОНЕНО законодавством.

l2.jpgЗа шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Відповідальність за порушення правил було посилено для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.

Відповідно до прийнятого закону, за спалення або пошкодження вогнем лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, будуть штрафи, які збільшили у 18 разів: доведеться заплатити від 91 800 гривень до 153 000 гривень .

Також у 20 разів підвищили штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля) - до 30600-61200 гривень.

За випалювання на сільгоспземлях, в смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

Закликаємо жителів області берегти власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря!

    Твіт