ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИПравила поведінки під час Новорічних свят
 Версія для друку

1.jpgНезабаром розпочнеться довгоочікуваний період новорічних та різдвяних свят, засяють святково прибрані ялинки, спалахнуть тисячі гірлянд, а небо осяють захоплюючі салюти. Але часто недотримання правил безпеки під час Новорічних свят може стати причиною трагедії. Отже, якщо ви хочете весело і без пригод відпочити, зверніть увагу на деякі правила під час підготовки до домашньої урочистості.

Щоб не трапилось біди:

-  покладіть неподалік від ялинки декілька паперових пакетів із піском, поставте ємність з водою, покладіть стареньку ковдру, приготуйте електричний ліхтарик;

Під час використання піротехнічних виробів:

3.jpgкупуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби;

 Ваші дії під час загорання ялинки

           4.jpgПід час загорання електрогірлянди негайно  вийміть із розетки вилку електроприладу (вона повинна бути в доступному місці) чи вимкніть автоматичні запобіжники (викрутіть пробки) в електросиловій. Подзвоніть у пожежно-рятувальну службу (телефон 101). Зваліть ялинку на підлогу, щоб полум’я не піднімалось угору (можуть зайнятися шпалери та штори), накиньте на неї ковдру, закидайте вогонь піском чи залийте водою (якщо це жива ялинка).

          Синтетична ялинка горить швидше, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи  отруйні речовини (оксид вуглецю, синильну кислоту і фосген). Гасити водою полімери, які горять, небезпечно, тому що можливе розкидання іскор і розплавленої маси. Не торкаючись до палаючої синтетичної ялинки голими руками, накиньте на неї цупке покривало і засипте піском.

            До прибуття пожежників постарайтеся за допомогою піску та води ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити розповсюдження вогню, накинувши на речі, які зайнялися від пожежі, цупку мокру тканину чи ковдру. Як і в інших випадках пожежі у квартирі, не відчиняйте вікна та двері, оскільки протяг більше розідме  полум’я. Якщо загасити пожежу неможливо, то щільно зачиніть двері в кімнату, де виникла пожежа, і поливайте їх ззовні водою. Повідомте сусідів про виникнення пожежі та, якщо це  необхідно, виведіть людей,  присутніх у квартирі в під’їзд.

            Новий рік – свято, яке зустрічають із сім’єю та хорошими друзями. Однак не залишайте в Новорічну ніч без нагляду дітей: своїми неконтрольованими  діями вони можуть накоїти багато лиха.

 

Нехай Новий рік та різдвяні свята  будуть щасливим для Вас і Ваших рідних!

    Твіт