ГоловнаБІБЛІОТЕКАПАМ'ЯТКИВплив погоди на самопочуття людини
 Версія для друку

22.jpgВідомо, що зміни погоди впливають на організм людини. Ми нерідко чуємо від людей, що у них погіршився загальний стан, з´явився головний біль, ниють суглоби, давить серце. Організм здорової людини легко пристосовується до зміни сезонів, клімату та погоди. Проте організм літньої чи хворої людини гостро реагує на коливання погодних умов. Зміна погоди не є першопричиною тієї чи іншої хвороби, але сприяє її проявам.

Насправді багатьом людям властива  метеочутливість. Варто також відрізняти метеочутливість від  метеозалежності. Метеозалежні люди набагато серйозніше  переносять зміну погоди. Такі люди схильні до різких

перепадів настрою і погіршенням самопочуття. У такий  період у метеозалежних людей можуть навіть  загострюватися різні захворювання. Така реакція на погоду є порушенням адаптації людини до  умов навколишнього середовища. На зміну погоди у багатьох людей болить голова, з'являється  денна сонливість, у деяких навпаки, безсоння, сильна стомлюваність і поганий настрій. У  сердечників в цей період можуть бути болі в серці, може змінюватись артеріальний тиск.

На чутливість до погоди найбільше впливає стать, вік, спадковість і загальний стан  здоров'я. Самопочуття жінки більше схильне до зміни погоди, ніж у чоловіків.

23.jpgНедолік світла сильно впливає на людину, це проявляється в перепадах настрою, відчутті  пригніченості і апатії. Звичайно, штучне світло не замінити справжнім  - сонячним. Тому, щоб уникнути появи депресії,  включайте більше світла в тих приміщеннях, де перебуваєте.

Температура повітря також впливає на стан людини. Особливо на людей, у яких є  захворювання судин. Тому на таких людей робить негативний вплив як спека, так і  холод. Це може проявлятися в змінах кров’яного тиску, головних і серцевих болях. Людям із  захворюваннями судин потрібно включати в щоденний графік фізичні навантаження. У дні магнітних бур було б розсудливо зменшити фізичні та розумові навантаження, більше  відпочивати.

Метеозалежні люди також сильно реагують на підвищену вологість повітря. Особливо сильно на вологу погоду реагують астматики і хворі серцево - судинними захворюваннями.

Однак і досить здорові люди можуть відчувати слабкість і стомлюваність в період підвищеної  вологості. Звичайно, існує й інша крайність  - це занадто сухе повітря в приміщеннях в період опалювального сезону.

Також на самопочуття людей залежних від погодних умов впливає і вітер. Тому у вітряні  дні у метеозалежних людей погіршується загальний стан здоров'я.

 

24.jpg

 

Бережіть себе і будьте уважні до змін,

що відбуваються в організмі, настрої і самопочутті!

    Твіт